کلاه مردانه یا پسرانه خود را چگونه انتخاب کنیم؟-انواع کلاه مردانه

یکی از اجزای مهم تیپ و استایل شما در فصل های سرد سال کلاه شماست .احتمالا برای شما هم پیش آمده در انتهاب کلاه برای هماهنگی استایلتان دچار مشکل شوید یا ندانید از کجا کلاه های مناسب را تهیه کنید. شاحص های کلاه خوب نسبت به استفاده ی کاربری آنها بسیار متفاوت است . برای مثال کلاه شما در فصل تابستان یک سری ویژگی خاص دارد اما در فصل زمستان به طور کل این ویژگی ها تغییر میکند . در بازار کنونی با توجه به تنوع کلاه های بازار و جاهایی می توانید اونو تهیه کنید بهتره اول راهنمای انتخاب کلاهتان را بخوانید، اطلاعات لارم برای شناخت یک کلاه خوب را بدانید سپس اقدام به خرید کنید . ما در بلیک یک راهنما برای انتخاب کلاه مردانه یا کلاه پسرانه برای شما تهیه کردیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

کلاه مردانه

برای انتخاب یک کلاه مناسب استایل خود را مشخص کنید.

به طور مثال انتخاب کنید که استایل شما برای امروز خیابانی است . وقتی شما استایل خیابانی رو انتخاب می کنید خیلی راحت انتخاب هاتون محدود میشه و می تونید انتخاب راحت تری داشته باشید. کلاه های مردانه در بساری از استایل ها مثل استایل کلاسیک بسیار محدود تر می شود حال کلاه های پسرانه تنوع بیشتری دارند. انتخاب استایلتان کاملا بسته به شخصیت شما و آن تصوری دارد که از خود دارید . در مورد انتخاب کلاه هم همین مورد صادق است . به طور مثال شما کلاهی را انتخاب می کنید که ممکن است با فرم صورت و استایل شما کاملا هماهنگ باشد اما احساس خوبی نسبت به آن نداشته باشید . در وهله ی اول سعی می کنیم با انواع کلاه شما را آشنا کنیم تا نسبت که استایل و شخصیتتان آن بتوانید تصمیم بگیرید کدام کلاه میتواند انتخاب مناسب تری برای شما باشد.

انواع کلاه های مردانه و کلاه های پسرانه:

تریبلی:

این مدل کلاه می تواند انتخاب خوب و به صرفه ای باشد زیرا در هم در استایل های کژوال از آن استفاده کنید هم در استایل های کلاسیک . این مدل کلاه ها در قدیم مخصوص افراد ثروتمند بوده و در ترکیب استایل شما در تابستان و پاییز میتواند معجزه کند. اگر می خواهید شخصیت مردانه تان را در استایل خود به نمایش بگذارید این مدل کلاه میتواند یک انتخب خوب برای شما باید . توصیه میکنم پست های مربوط به استایل کلاسیک و کژوال را در وبلاگ بلیک مطالعه کنید تا اشراف بهتری نسبت به این دو مدل تیپ و استایل داشته باشید.

کلاه تریبلی

پورک پای:

اگر در هماهنگ کردن استایل خود بسیار حرفه ای هستید سمت این کلاه بروید. هماهنگ کردن این کلاه مردانه حقیقتا نیاز به تخصص خاصی در استایل شناسی دارد . نحوه ی ایستادن این کلاه روی سر خود یه گاهی یک عامل مشکل ساز است که حتما باید آن را در نظر بگیرید . توصیه می شود این کلاه را با استایل رسمی کل و شلوار و در فصل زمستان بپوشید .

کلاه مردانه پورک بای

 

پاناما:

هر وقت اسم کلاه پاناما می آید شخصیت لوکا چنگرتا در سریال پیکی بلایندرز تداعی می شود که با پوشیدن این کلاه قدرت عجیبی در ظاهر او نمایان می شد.

اسم این از نوعی گیاه می آید به نام آکوادوری که در قدیم این نوع کلاه مردانه در فصل های تابستان ساخته می شد و سفتی این کلاه نشان از کیفیت بالای این کلاه است.

کلاه پانامایی

کپ:

این کلاه را رپر ها بین جوانان گسترش دادند و استفاده ی بیش از حد سلبریتی ها در کنسرت هایشان از این کلاه که در استایل های کژوال و ورزشی استفاده می شد باعث شد کلاه کپ رپی محبوبیت خاصی بین طرفدار های آنها پیدا کند . اگر استایل ورزشی دارید یا کژوال و دنبال یک کلاه خوب میگردید که با اسلش شش جیبتان ست باشد و نشان دهد که علاقه مند به سبک موسقی هیپ هاپ و رپ هستید این کلاه میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد . البته این کلاه جزو کلاه های مردانه محسوب نمی شود و یک کلاه پسرانه است.

کلاه کپ

قایقران:

سبک خاصی کلاه پورک بای که کمی نازک تر است و از حصیر ساخته می شود. مخصوصا در تابستان ها استفاده میشود و نه همه ی روز های آن ، این کلاه مردانه معمولا در روز های گرم تابستانی مورد استفاده افراد خوش پوش است که استایل کژوال دارند. توصیه میشود این کلاه را با رنگ های روشن ست کنید تا استایلتان تابستانی تر باشد .

کلاه قایقرانی

هامبورگ:

کلاه مورد علاقه ی شخصیت مایکل در فیلم پدر خوانده که با استایل کلاسیک هماهنگ شده بود . رنگ نسبتا روشن این کلاه مردانه بسیار جذاب است و قوس بالایی آن ممکن است آن را کمی با کلاه کابویی اشتباه بگیرید . تفاوت آن با کلاه کابویی ارتفاع و جنس کلاه است که کلاه هامبورگ ارتفاع کمتری دارد و جنس پارچه ی آن از پشم بیشتری استفاده شده است.

کلاه هامبورگ

 خبرنگاری:

یک کلاه برای افراد جسور که تیپ خود را میشناسند. دلیل نام گذاری این کلاه طبعا از خبرنگار های انگلستانی می آید که به هنگام مصاحبه های خبری آن را میپوشیدند تا مورد توجه ی سوژه ی خود قرار گیرند . کلاه خبرنگاری به سرعت محبوبیت پیدا کرد و جزو کلاه هایی شد که در فصل های پاییز و زمستان بر روی سر اکثر مردان دیده میشد . کلاه میتواند انتخاب خوبی باشد برای اکثر استایل هایی که با استایل کلاسیک تداخل دارند مناسب است.

کلاه خبرنگاری

برت:

کلاهی که بیشترین شباهت را با کلاه خبرنگاری دارد لا این تفاوت که پهت تر است پارچه ی بیشتری برای ساخت آن استفاده شده است .

کلاه مورد علاقه ی خانواده شلبی در فیلم پیکی بلایندرز.

کلاه برت

بولر:

وسترن:

تاپ:

کلاه تاپ

فلت:

کلاه فلت

در این عکس تمام کلاه مردانه هایی که در سبک کلاه فلت قرار دارند را میتوانید ببینید و تفاوت ها و شباهت را با دقت بیشتری ملاحضه کنید.

بیسبال:

کلاه بیسبالی

بانی :

یک کلاه بافتنی فوق العاده که در استایل شما غوغا میکند اگر بتوانید به درستی از آن در فصل زمستان استفاده کنید

استوکمن:

کلاه استوکمن

اوشانکا:

کلاه اوشانکا

فدورا:

مواظب باشید این کلاه را با کلاه استوکمن یا کلاه پامانا اشتباه نگیرید.

تفاوت اصلی این کلاه شعاع بیشتر آن است . این مورد را حتما حین انتخاب کلاه در نظر بگیرید.

با توجه به تم رنگی بقیه ی اجزای استایلتان رنگ کلاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

رنگ  کلاه ها بسیار مهم اند زیرا توجه بسیاری بر آنهاست . علاوه بر این تناقض های رنگی آن میتوانند بسیار زیبا جلوه کنند.  سعی کنید یا کلاهتان را همرنگ تم اصلی تیپتان کنید با اینکه اگر متناقض کلاه می پوشید حتما در جزئیات تیپتان نکاتی برای ست کردن آن داشته باشید مثل بند کفش یا بند ساعت.

 

 

فرم صورت در انتخاب کلاه بسیار مهم است.

اگر کلاهی به صورت شما نمی آید لطفا اصرار نکیند که حتما آن را بپوشید زیرا بیشتر همانند قابلمه جلوه می دهد. شما نمی توانید کلاه کپ رپی را با صورت های بسیار لاغر بپوشید . بعضی ها هم که کلا کلاه نپوشند بهتر است و در فصل سرد هم از هد بند استفاده کنند زیرا قالب های کلی یک کلاه با فرم صورت آنها ناهماهنگ است. سعی کنید حتما انواع مختلف کلاه را حین خریدن آن امتحان کنید.

 

 

کلاه های بافتنی و جایگاه آن در استایل شما:

کلاه های بافتنی تنوع بساری دارند و کیفیت آنها بسیار مهم است . کلاه های مردانه که از پارچه های بافتنی استفاده می شوند در بازار بسیار کم هستند و تنوع کمی دارند. موقع خرید این نوع کلاه ها حتما به دوخت آن توجه کنید. مهم تر از دوخت پارچه ی آن است که متاسب با استایل شما باشد. تنوع کلاه بافتنی بیشتر برای خانم هاست اما در مدل های پسرانه و مردانه هم خلاقیت بالایی داشتیم.از نظر رنگی اکثرا کاموا های تیره در بافتن کلاه های بافتنی مردانه یا پسرانه استفاده می شود .

 

خرید کلاه از کدوم سایت ؟

طبعا یکی از جاهی که می تونید کلاه های خوبی پیدا کنید سایت دیجی کلاست و فروشگاه بلیک است. اینجا  میتونید کلاه های خوبی پیدا کنید اما همونظوری که گفتیم اول سعی کنید مدل کلاهی را که میخواهید بخرید را امتحان کنید و از این که با فرم صورت شما هماهنگی دارد مطمئن شوید و حالا دیگر با خیال راحت میتونید رنگ مورد علاقه و مدل کلاهتان رو با توجه به استایلتون انتخاب کنید و خرید تون رو انجام بدید.

سایت های دیگه ای هم مثل کلاه بازی هم سایت خوبی برای خرید کلاه مورد علاقه ی شماست .

 

۲ دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست