رنگ مشکی،رنگ اقتدار و صلابت | شخصیت شناسی مشکی

رنگ مشکی به معنای قدرت،راز و ظرافت است و گاهی حس ترس و کشف نشده بودن را به ما انتقال میدهد.

رنگ مشکی یا سیاه،در فام رنگ های خنثی دسته بندی میشود .سیاه رنگ ناشناخته هاست و همانند رنگ های دیگر اثرات و ویژگی های خاصی بر روی احساسات و عواطف ما دارد.در این مقاله ما به بررسی این رنگ جذاب و راز آلود می پردازیم،با بلیک همراه باشید.

مشکی

مشکی یا سیاه، همراه با رنگ نقطه مخالف خود یعنی سفید، خالص ترین رنگ های طبیعت هستند.سیاه رنگ پنهان کردن است و سفید رنگ آشکار کردن. سیاه به معنای جذب رنگ های دیگر و عدم حضور نور نیز میباشد.همین موضوع باعث مرموز شدن این رنگ شده است.

همه ما گاهی برای پنهان شدن از دنیای بیرونی به پشت حفاظ رنگ سیاه پناه میبریم.گاه از خاصیت این رنگ استفاده میکنیم تا نقص های خود را پنهان کنیم،نقص هایی مثل اضافه وزن.

مشکی

رنگ مشکی نشانگر چیست؟

لباس های مشکی به نشانه جذابیت دلالت می کنند.بیشتر ثروتمندان و تاجر های موفق سرتاسر دنیا لباس های مشکی می پوشند که نشانگر حرفه ایی بودن و قاطعیت آنها است. رنگ مشکی نشانگر جدی بودن در انجام کار ها است و به جرئت میتوان گفت که افراد مشکی پوش دارای نفوذ بیشتری در ذهن مخاطب های خود هستند.

مشکی

شخصیت شناسی رنگ مشکی

بر اساس علم رنگ شناسی،سیاه رنگ قدرت و کنترل است.سیاه گیرنده اطلاعات است در حالی که چیزی به دیگران نشان نمی دهد.افرادی که به رنگ مشکی علاقه مندند،افرادی محافظه کار،پایبند به اصول و جدی هستند همچنین این افراد خود را اشخاصی بلند مرتبه، با وقار و در عین حال دست نیافتنی می بینند.

مشکی

افرای که سرتاپا مشکی پوش هستند حس راز آلود بودن و کشف نشده بودن به دیگران می دهند و از این رو اطرافیان را به خود جذب می کنند.

مشکی بیانگر فروتنی،نظم،استقلال و اراده قوی است و حس قدرت و جدیت را به دیگران نشان میدهد.

مشکی

سیاه همیشه رنگی شیگ و مدرن است از این رو خانم های مرفه از طرفداران این رنگ جذاب هستند زیرا به آنها حس ظرافت،پیچیدگی و اعتماد بنفس می دهد.

رنگ مشکی به علاقه مندان خود قدرت استقلال هدیه میدهد و به دوست داران خود این قدرت را میدهد که کار هایشان را به تنهایی انجام دهند و کمتر از دیگران کمک بگیرند.

مشکی

نوجوانانی که از رنگ مشکی استفاده می کنند میخواهند استقلال و شروع یک دوره جدید در زندگی خود را اعلام کنند.

 

مشکی،یک محافظ همیشه همراه

از دیدگاه روانشناسی ،رنگ سیاه در براتبر سختی ها و درگیری های احساسی دنیای بیرون از شما محافظت می کند و در عین حال از احساسات و عواطف شما حمایت می کند، آرامش و راحتی را به ارمغان می آورد و نقاط ضعف و شکننده را به بهترین شکل پنهان میکنند.در بسیاره از فرهنگ های دنیا در مراسم عزاداری از رنگ سیاه استفاده می شود زیرا این رنگ از احساسات و عواطف شما در مواقع سختی چون از دست دادن یک عزیز حمایت می کند و شما را برای شروعی دوباره آماده می کند.مشکی به شما اجازه میدهد که بدون دخالت دیگران از درون شفا بیابید.

مشکی

سیاه نماد پایان 

سیاه مظهر پایان است ، اما پایانی که شروعی دوباره در پس از  آن به وقوع می پیوندد.زمانیس که نود هویدا میشود سیاه به رنگ شروع تازه یعنی سفید تبدیل می شود.

مشکی

مشکی،دور کننده انرژی های منفی

سیاه یک رنگ برای دور کردن انرژی های منفی از شماست. رنگ سیاه با جذب کردن انرژِ منفی به خود شما را از شر انرژی های منفی درون و بیرونتان راحت میکند.زمانی که برای انجام امورات روزانه به بیرون از خانه می روید یا وقتی به مسافرت می روید سک شیء سیاه رنگ را به همراه داشته باشید تا از شما در برابر آسیب و انرژی منفی محافظت کند.

مشکی

دکوراسیون مشکی

بسیاری از مردم فکر میکنند استفاده از رنگ سیاه در دکوراسیون خانه باعث کوچکتر و تاریک شدن فضای کلی خانه میشود در حالی این موضوع همیشه درست نیست.دکوراسیون مشکی

دیوار های سیاه میتوانند مانند آسمان شب بی کران و چشم نواز باشند.این رنگ به راحتی باعث دیده شدن وسایل تزئینی مثل آثار هنری،مبلمان،تابلو های نقاشی و مجسمه ها می شود و توجه را به سمت این آثار جلب می کند.

دکوراسیون مشکی

نکته مهم در استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون این است که از وسایل براق،آیینه و وسایل شیشه ایی و کریستالی زیاد استفاده شود تا خانه شما کم نود نشود.

اگر میخواهین میزان توجه به چیزی را کاهش دهید به آن رنگ مشکی مات بزنید. این رنگ معمولا در نازک کاری ها برای ظرافت دادن به طرح ها استفاده می شود. مشکی با رنگ های براق طلایی،نقره ایی،مسی و برنجی جلوه ایی چشم نواز پیدا میکند.

مشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست