استایل پرپی یا استایل کالج چیست؟-اجزای استایل کالج یا پرپی

شیک و جذاب  می تواند دو کلمه ی بسیار مناسب برای توصیف استایل کالج باشد . اگر می خواهید یک تیپ جذاب و شیک داشته باشید که مناسب افراد با کلاس و باوقار است  حتما باید درمورد استایل کالج یا پرپی بیشتر بدانید .

مطمئن باشید پوشیدن اجزای استایل کالج کار سختی نیست و با دانستن نکات و قوانین آن به همراه انتخاب اکسسوری های مناسب  به راحتی می توانید یک اتفاق خوب را برای تیپتان رقم بزنید. با بلیک همراه باشید.

اجزای استایل کالج از روی تاریخ شکل گیری آن مشخص می شود.

در آمریکای شرقی با توجه به اینکه خانواده های مرفه بچه شان را به مدرسه می فرستادند و این بچه ها به دلیل قوانین خاص پپوشش لباس در مدارس از سبک پوشش خاصی برخوردار بودند و کم کم این سبک از پوشش به نام استایل کالج یا پرپی شکل گرفت که به معنی لباس فرم کالج در سواحل شرقی امریکا است . این لباس ها اکثرا ساده و شیک و اکثرا اندامی بودند وتنوع رنگ آنها هم متناسب انتخاب می شد .علاوه بر آن باتوجه به اینکه این افراد باید یک سری رفتار خاص آداب معاشرت را رعایت می کردند و روی حرف زدن و رفتار آنها تربیت انجام می شد این استایل رفته رفته دارای یک شخصیت شد و افرادی که این پوشش را داشتند افراد بسیار مودب ،باکلاس و خوش رفتاری بودند .

استایل کالج یا پرپی

پس علاوه بر چیزی که میپوشید شخصیتی که دارید جزو تیپ شما در استایل کالج است .

استایل کالج یا پرپی

  • برای آقایان لباس های یقه دار ،پولوشرت ها
  • پیراهن های اکسفوردی
  • جلیقه های کلاسیک
  • ژاکت ، بلوز و کت
  • برای خانم ها دامن های پلیسه ای و پیلی دار کوتاه
  • جوراب های شلواری با رنگ های متنوع
  • و در نهایت اجزای کلاسیک و شیک که ساده و جذاب به نظر می رسند

لباس های یقه دار و پولوشرت ها :

در این استایل تی شرت های یقه دار یا همان پولو شرت ها یا به طور کلی لباس های یقه دار جایگاه خاصی دارند و انتخاب درست آنها بسیار مهم است .

استایل کالج یا پرپی

پیراهن های اکسفوردی:

 

این نوع پیراهن کلاسیک جزو لباس های شیک و کلاسیکی است که هیچ وقت از مد نمی افتاد و سال های سال است بین مردان محبوب بوده و هست. اسم این پیراهن از پارچه ی نسبتا ضخیم آن که اکسفورد نام داشته بر گرفته شده .

استایل کالج یا پرپی

 

جلیقه های کلاسیک :

استایل کالج یا پرپی

یک جلیقه ی خوب می تواند آن چنان تاثیر گذار باشد که تمام نواقص استایل شما را پوشش دهد. . هرچند مدتی میان مردان بلااستفاده ماند اما با توجه به تنوعی که طراحان نوین به جلیقه ها دادند دوباره جلیقه ها بلاخص جلیقه های کلاسیک دوباره  پا به عرصه گذاشتند. در استایل کالج انتخاب جنس پارچه و دوخت این جلیقه ها بسیار مهم است و باز هم مهم تر اینکه رنگ و طرح آن باید ساده و در توناژ رنگ های تیره باشد.

 

ژاکت ، کت و بلوز:

با شروع فصل های سرد سال ،پاییز و زمستان ،انواع ژاکت ها از جمله ژاکت بافتنی یا دیگر انواع آن در بازار چشم نوازی می کنند.به طور کلی تیپ لباس های بافتنی جایگاه خود را میان اجزاء یک استایل ایجاد کرده اند. ژاکت های بافتنی  در انواع مختلف هم برای خانم ها هم برای آقایان دوخته می شوند .

در استایل کالج با استفاده از توناژ رنگ درست بقیه اجزای تیپ تان می توانید لباس هایتان را ست کنید.

 

کت ها نیز نوعی دیگر از ژاکت ها هستند. انواع کت ها شامل: کت های کت و شلوار ، کت های بلیزر که معروف به کت های تک هستند، کت های ورزشی ، کت های اسموکینگ ،کت های دینر و کت های مِس هستند. در استایل کالج بهترین انتخاب برای شما کتهای بلیزر است که یونی فرم مدارس های لاکچری در اکثر  کشور های غربی است .

 

 

بلوز ها ولی با اینکه در قرن های گذشته برای پوشش بالا تنه مورد استفاده ی دهقانان ، کشاورزان ،هنرمندان و زنان   قرار میگرفت ، مدل های شیک تر آن توسط قشر مرفه جامعه مورد استفاده بود البته خود کلمه ی “بلوز” یک واژه ی فرانسوی نیز هست که پس از جنگ های صلیبی خلق شد . چون سربازان صلیبی یک نوع لباس زرهی به نام لوئیزیانا می پوشیدند.

دامن های پلیسه ای و پیلی دار کوتاه:استایل کالج یا پرپی

تنوع دامن ها بسیار زیاد است و لازم است در انتخاب دامن دقت لازم را به خرج بدهید. دامن های پلیسه دار یا چین دار و یا دامن های  پیلی دار اما ازنوع کوتاه آن در تکمیل استایل کالج شما بسیار خوب عمل می کنند و میتوانند جذابیت شما را دو چندان کنند.

جوراب های شلواری :

از آیتم های مهم کمد لباس زنانه که در استایل های مختلف کاربرد های مختلفی دارد. توناژ رنک های قهوه ای  برای جوراب در استایل کالج برای خانم ها می تواند گزینه ی مناسبی باشد .

کفش هایتان بسیار  مهم اند.

اهمیت کفش در یک استایل آنچنان است که می تواند کل استایل شما را خراب کند. در این سبک از پوشش کفش های چرمی یا اکسفوردی و یا کفش های ورزشی می تواند بهترین انتخاب باشد.

استایل کالج یا پرپی

اکسسوری ها در استایل کالج:

استایل کالج یا پرپی

در استایل کالج معمولا کسی شلوق کاری نمی کند و معمولا یک ساعت کلاسیک و نهایتا یک دستبند برای آقایان و برای خانم ها زیور آلات نقره ای مات بیشترین کاربرد را در این استایل دارند.

استایل کالج یا پرپی

با وقار و با کلاس رفتار کنید.

افرادی که این نوع از پوشش را انتخاب میکنند افرادی خوش برخورد هستند  و با کلاس رفتار می کنند،وقتی به خانه کسی می روند معمولا با خود کادو می برند ،وقت شناس هستند ،مواظب کلمات مورد استفاده ی خود هستند و همیشه ورزش می کنند .

۱ دیدگاه. ترک جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست